מאמרים-וכתבות


שיווק מרחב תיירותי | מאת מירי יוסף – קידום אתרי תיירות

מירי יוסףברוכים הבאים למרחב התיירותי החדש. הכוח העולה בתיירות. יותר ויותר מטיילים מבינים היום, שבמקום לנסוע לנקודת תיירות אחת, יותר מעניין לבקר באזור תיירותי המארח כמה נקודות תיירות קרובות. במרחבי התיירות המבקרים מוזמנים ליהנות ממבחר גדול במיוחד של אפשרויות עניין הפרוסות באזור.

המרחב התיירותי הוא קונספט שיווקי מצוין המאחד את כל בעלי העסקים בתחום התיירות הנמצאים במרחב גאוגרפי אחד ומציג מזיגה מופלאה בין נופים ירוקים, מגוון מסלולי טיול, פארקים לאומיים, אטרקציות תיירותיות, מסעדות גורמה לצד מטבחים אתניים, יקבי בוטיק, גלריות אומנות, בתי קפה, טיפולים אלטרנטיביים ומקומות לינה בכל רמות המחיר. לרוב אלו נקודות תיירות המשלימות אחת את השנייה ומספקות למטיילים את כל מבוקשם.

מעל לכל, התיירות המרחבית מציגה אנשים מצוינים. ישראלים אמתיים, כמוני כמוך, הפותחים את בתיהם במשך כל השנה ומזמינים את התיירים לבקר אצלם, להתארח, לאכול, ללמוד, ליצור ולאסוף חוויות חיים חדשות.

הערים הגדולות בארץ ובעולם הבינו מזמן את הכוח של שיווק תיירות מרוכז.
במקום לפרסם נקודת תיירות אחת, מרכזים תקציבים ומזמינים את הקהל לחופשה אזורית המספקת את כל הדרישות, הצרכים והטעמים של המשפחה המטיילת.

הרעיון השיווקי הזה נכון וטבעי במיוחד לעסקי התיירות הקטנים והעצמאיים הפרוסים בקצות הארץ. המהפכה החברתית האחרונה חשפה קהל המחפש פחות מלונות נוצצים עם מסדרונות ניאון, מעליות שבת וצוותי בידור... ויותר תיירות ישראלית, שורשית ואישית, הקרובה לאדמה, לטבע ולנשמה.

בשנים האחרונות הוקמו מספר עמותות תיירות אזוריות במטרה לקדם ולשווק תיירות פנים ארצית. העמותות יוזמות אירועים מיוחדים על פני כל עונות השנה ומעניקות מטרייה שיווקית רחבה לעסקי התיירות. הן מסייעות להביא מבקרים חדשים, עוזרות לעסקים שבתחומן וממריצות את הכלכלה המקומית.

כשפועלים יחד - הכוח של אתרי התיירות גדל משמעותית.
לרוב, באזור נתון, נקודות התיירות הן ייחודיות מסוגן ובאופן טבעי יכולות להוות מוצרים משלימים. כך העסקים ממנפים אחד את השני וכולם מרוויחים.

לסיכום, שיווק תיירות באזור מרחבי, פועל במודל של תזמורת כלי נגינה המחברת נגנים שונים שביחד יוצרים מנגינה נפלאה.
הרי כולם מסכימים שמזג האוויר אצלנו מושלם לטיולים רוב ימות השנה … והמרחקים בארץ די קצרים.
אז כנסו לאוטו פתחו מפה, הפעילו וייז וצאו לטייל.
הכי כיף לטייל אצלנו בבית !

שלכם,
מירי יוסף